Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 επισκέπτες και κανένα μέλος

Την Τετάρτη, 30 Σεπτεμβρίου, στις 6 το απόγευμα υποδεχθήκαμε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας. Η σύσταση και επανεργοποίηση του συλλόγου γονέων και η διαμόρφωση συστηματικής, ειλικρινούς και στενής συνεργασίας μεταξύ σχολείου και οικογένειας αναδείχθηκαν σε κεντρικά ζητήματα της συνάντησης.  Η προσέλευση των γονέων και η παρουσία όλων των καθηγητών φανέρωσαν το αμοιβαίο ενδιαφέρον για την αποτελεσματική μάθηση των παιδιών. Το πνεύμα  καλής διάθεσης και συνεργασίας ήταν διάχυτο και ικανοποίησε όλους τους παρευρισκόμενους.

Για να δείτε τα αποτελέσματα της επιλογής , για το γραφείο ταξιδίων που ανέλαβε την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής εκδρομής στην Λευκάδα απο 20/3-23/3/2015 , πατήστε εδώ

Για να δείτε τις οδηγίες του ΥΠΑΙΘ για τον τρόπο αξιολόγησης των μαθημάτων της Α΄τάξης Ημερήσιου ΓΕΛ , πατήστε εδώ

Ο μαθητής της Α΄Λυκείου του σχολείου μας Λουρδής Σταύρος, διακρίθηκε , μαζί με άλλους 2 μαθητές απο άλλες σχολικές μονάδες της Δυτικής Αττικής , στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθηματικών της  "Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας" , "Ο Ευκλείδης".

Συγχαίρουμε τον παραπάνω μαθητή μας και του ευχόμαστε καλή πρόοδο και εις ανώτερα!!!