Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 8 επισκέπτες και κανένα μέλος

Σας γνωρίζουμε ότι κατόπιν εκλογών στις 05/03/2023 για ανάδειξη του νέου Δ.Σ. του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας , εξελέγησαν και ανέλαβαν τα καθήκοντά τους ως εξής :

ΠΡΟΕΔΡΟΣ : Κοκκινιώτη  Δήμητρα

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ : Θεοδόση Γαρυφαλλιά

ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ : Σαμαρά Αικατερίνη

ΤΑΜΙΑΣ : Οικονόμου Θεοκτίστη

ΑΝΑΠΛ. ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ : Γκιάτα Ανίλα

ΜΕΛΗ : Ρόκα Βασιλική  - Κριεκούκης Αθανάσιος - Ρεντίφης Λουκάς

Η διεύθυνση και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου εύχονται στο νέο Δ.Σ. του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων καλή θητεία και επιτυχία στο έργο του.

Παρακαλούνται όλοι οι γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας , σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία , να μεριμνήσουν ερχόμενοι σε επαφή μεταξύ τους (όπως εκείνοι νομίζουν καλύτερα τηρώντας τα υγειονομικά πρωτόκολλα και τα μέτρα μή διασποράς του covid-19 ) ώστε να συγκληθεί Γενική Συνέλευση  για να εκλέξει Προεδρείο που θα διευθύνει την συζήτηση , θα προκηρύξει και τις εκλογές του Συλλόγου δηλ. θα διεξάγει την  ψηφοφορία μεταξύ των γονέων/κηδεμόνων των μαθητών/μαθητριών  του σχολείου μας , ώστε να εκλεγεί νέο ΔΣ , καθότι η θητεία του προηγούμενου έχει ήδη λήξει.

Υπάρχει και σχετικό υλικό προς διευκόλυνσή σας με σκοπό να πληροφορηθείτε τα διαδικαστικά με βάση το καταστατικό ίδρυσης του Συλλόγου έτσι ώστε να οργανώσετε και να διεξάγετε την σχετική ψηφοφορία , υλικό που μου παρέδωσε ο απερχόμενος πρόεδρος του ΔΣ κ. Παναγιώτης Πιτέλης και βρίσκεται στο γραφείο μου.

Αργυρίου Αντώνιος

4η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΟΝΕΩΝ/ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Επείγουσα πρόσκληση

Καλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/μαθητρών του Λυκείου Μαγούλας την Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 15:00 μ.μ. έως 19:00 μ.μ. στην αίθουσα Συνεδριάσεων της Δημοτικής Ενότητας Μαγούλας που βρίσκεται στο δημοτικό κατάστημα προκειμένου να συμμετάσχουν στην εκλογική διαδικασία ανάδειξης του νέου Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Λυκείου Μαγούλας.

Η συμμετοχή σας είναι σημαντική και άκρως απαραίτητη προκειμένου να μην παραδοθεί η σφραγίδα του συλλόγου, στην περίπτωση μη συμμετοχής του απαραίτητου αριθμού γονέων στις εκλογές, που θα επιφέρει την διάλυση του συλλόγου με όλες τις επιπτώσεις που αυτό σημαίνει και έχει σαν αποδέκτη τα παιδιά μας.   Διότι όπως καλά γνωρίζετε εν μέσω πανδημίας γίνονται αλλαγές στο εκπαιδευτικό σύστημα και στην εισαγωγή στα ΑΕΙ, πιθανές συγχωνεύσεις τμημάτων και ίσως κατάργηση του εξεταστικού κέντρου.

Εκ του απερχόμενου Δ.Σ.

Συλλόγου και Κηδεμόνων