Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας ένας επισκέπτης και κανένα μέλος

Σε συνεργασία με το σύλλογο Ποντίων «Οι Διόσκουροι» το σχολείο μας συνεχίζει τη φιλανθρωπική του δράση. Τρόφιμα που είχαν συγκεντρώσει οι μαθητές προσφέρθηκαν στο σύλλογο και στις 29 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε διανομή μαγειρεμένου φαγητού σε άστεγους και πρόσφυγες στο κέντρο της Αθήνας και στο λιμάνι του Πειραιά.

Στην παρούσα φάση, γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικοί συγκεντρώνουν κουτιά με γάλα, σιμιγδάλι, κακάο σε σκόνη, σοκολάτες, πάνες και μωρομάντηλα, προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες των μικρών παιδιών που οι οικογένειες τους δυσκολεύονται να επιβιώσουν. Το σχολείο μας ευελπιστεί στην επόμενη διανομή οι μερίδες φαγητού να διπλασιαστούν και να ανακουφιστούν περισσότερες οικογένειες που αντιμετωπίζουν προβλήματα διαβίωσης. Όπως εύστοχα επισημαίνει και η επιτροπή αλληλεγγύης των Διόσκουρων «η κοινωνική αλληλεγγύη είναι αποτέλεσμα ελεύθερης βούλησης και για εμάς είναι η αγάπη που μοιράζεται».