Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 19 επισκέπτες και κανένα μέλος

Οι προοπτικές για επαγγέλματα σε σχέση με σπουδές σε ΑΕΙ-ΤΕΙ για τα επόμενα 5-10 χρόνια (Ιούνιος 2010)

Τα σχετικά στοιχεία προέρχονται απο πολυετείς κυλιόμενες έρευνες της επιστημονικής  ομάδας του καθηγητή του Πανεπιστημίου Πειραιώς Θεόδωρου Κατσανέβα και της  Career Gate Test.

Φυσικά , δεν ήταν δυνατόν να περιέχονται στους σχετικούς πίνακες , στοιχεία , σχολές κλπ  που καταργήθηκαν ή συγχωνεύθηκαν με βάση τον νέο αναμορφωτικό σχέδιο (νόμο) του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. με την επωνυμία "Αθηνά" , αλλά αν και τα σημερινά δεδομένα (2013)  έχουν σημαντικά διαφοροποιηθεί στον Ελληνικό , Πανευρωπαϊκό & Παγκόσμιο χώρο  εξ΄αιτίας της κρίσεως , δεν παύουν οι έρευνες αυτές  να συνεχίζουν να έχουν  την σημασία τους , έστω  για  προβληματισμό σχετικά με τις εκπαιδευτικές και επαγγελματικές επιλογές των μαθητών.

Μπορείτε να δείτε τα πολύ σημαντικά αυτά στοιχεία εδώ