Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 4 επισκέπτες και κανένα μέλος

Για να δείτε την ενημέρωση πατήστε εδώ

Την Τρίτη, 21/11/2023 και ώρες 11:00 – 14:00 θα γίνει επιμόρφωση – εκπαίδευση στις Πρώτες Βοήθειες από την ΕΠ.ΟΜ.Ε.Α. (Επίλεκτη Ομάδα Ειδικών Αποστολών) Αιγάλεω. Η παρέμβαση θα γίνει σε συνεργασία με το Γυμνάσιο Μαγούλας και απευθύνεται στους εκπαιδευτικούς και στους γονείς των μαθητών και των δύο σχολείων. Η προστασία των αγαπημένων μας προσώπων και των συνανθρώπων μας είναι πάντα προτεραιότητα.

Την Παρασκευή, 29/9/2023, πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού, ο κ. Φιλίππου Γιάννης, πρόεδρος του Πανελευσινιακού (καλαθοσφαίριση),επισκέφθηκε το σχολείο μας και απευθύνθηκε στους μαθητές μας με θέμα την οπαδική βία.

Αναφέρθηκε στη διαφορετικότητα κ στην αποδοχή που οφείλουμε να δείχνουμε σε όλους τους χώρους που βρισκόμαστε. Επεσήμανε τα αίτια που συντηρούν το φαινόμενο της οπαδικής βίας και πρότεινε ρεαλιστικές λύσεις. Κατέθεσε τα προσωπικά του βιώματα από την ενασχόλησή του με τον αθλητισμό και προσφέρθηκε να απαντήσει στις ερωτήσεις των παιδιών.
Ακολούθησαν μαθητικοί αγώνες πετοσφαίρισης και dodgeball τους  οποίους είχε άρτια οργανώσει η εκπαιδευτικός ΠΕ11 κ. Κωνσταντώνη Ιφιγένεια, ενώ ομάδα μαθητών ευπρέπισε τον περιβάλλοντα χώρο του σχολείου.

Τους ευχαριστούμε όλους θερμά.

Στις 10/10/2023, οι μαθητές μας της Γ΄ Θετικής και Γ΄ Οικονομίας & Πληροφορικής επισκέφθηκαν το Athens Science Festival στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων, για να γνωρίσουν τις πιο σύγχρονες εξελίξεις στους τομείς της επιστήμης, της τεχνολογίας, της καινοτομίας και της τέχνης και να αποκτήσουν μια ουσιαστική επαφή με τις επαγγελματικές επιλογές που κρύβονται στην Επιστήμη, την Τεχνολογία, τη Μηχανική και τα Μαθηματικά.

Πατήστε εδώ για να δείτε την συνοπτική έκθεση αυτοαξιολόγησης του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου μας για το έτος αναφοράς 2020-2021

Πατήστε εδώ για να δείτε την συνοπτική έκθεση αυτοαξιολόγησης του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου μας για το έτος αναφοράς 2021-2022

Πατήστε εδώ για να δείτε την έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης-βαθμολόγησης απο τον Σύμβουλο Παιδαγωγικής Ευθύνης για το εκπαιδευτικό έργο του σχολείου μας για το έτος αναφοράς 2021-2022

Πατήστε εδώ για να δείτε τον συνοπτικό προγραμματισμό δράσεων αυτοαξιολόγησης του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου μας για το έτος αναφοράς 2022-2023